piątek, 8 sierpnia 2014

Marzenia o balkonie


Zawsze marzył mi się balkon pięknie zaaranżowany, pełen kwiatów, ziół.
Niestety nasz jest tak niefortunnie usytuowany, że przez większość dnia mamy okropne słońce. Tzn dla nas nie jest ono męczące, ale dla wszelkich roślin tak :-(
Nawet zioła muszę ustawiać jak najdalej od okna.
Dlatego muszę pocieszyć się tymi pięknymi zdjęciami. Ale w następnym roku nie odpuszczę urządzenia tej małej, przyjemnej przestrzeni :-)

źródło


Może wiecie jakie rośliny są bardzo odporne na słońce i wytrzymałyby na niezwykle nasłonecznionym balkonie? :-)


3 komentarze:

 1. Oj wiem co czujesz, Ja mam balkon od zachodu czyli towarzyszy mi słońce od 12:00 do zachodu. Dwa miesiące temu posadziłam kwiaty (zapomniałam nazwy) dziś nie ma po nich śladu, tak słońce mi spaliło. I nie pomogło codzienne podlewanie. Też muszę pomyśleć nad jakimiś światłolubnymi kwiatkami, bo przecież jak każda Pani domu, pragnę aby mój balkon wyglądał ładnie ;-)
  Mi osobiście podoba się pelargonia bluszczolistna ;-P kwitnie od końca maja do początku pierwszych przymrozków. Jest to odmiana zwisająca.. Z tym, że są to kiaty jednoroczne.. ale przy odpowiedniej pielęgnacji, w zimie można je przechować.. ale minusem będzie to, że jej kwiaty nie będą już tak okazałe w kolejnych sezonach..

  Podoba mi się jeszcze werbena ogrodowa.. i żeniszek meksykański ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. a nie prawda ;) ja miałam balkon, na którym słońce było od 12.00 do późnego wieczora i wiesz co? udało mi się na nim hodować i zioła, i groszek zielony :)) fakt, trzeba było się nagimnastykować, ale miałam wyhodowane pięknie i poziomki, i słoneczniki i trawę dla Alfy :) także pokombinuj a sama zobaczysz, że to jest do zrobienia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda jest taka, że jak rano zapomniałam wystawić je z parapetu to po dwóch godzinach były już wysuszone i zwiędnięte tak, że bałam się o to że mogę ich już nie odratować...

   Usuń